Včera večer se stala věc, která nás dojala, nabila energií, udělala obrovskou radost a připomněla nám, že QRMEE chceme vždy dělat tak, aby jeho uživatelé byli spokojení.

Včera večer totiž přišla objednávka od Míši, která si pro svůj profil koupila dvě placky. Měla menší zádrhel s platbou, kvůli chybě na straně platební brány, ale nakonec se statečně probojovala až do cíle a dnes jí placky i se sladkou pozorností odesíláme.

O co šlo ale především? Když jsme zjistili, že si objednala pro jeden profil dvě placky a že nastal problém s platbou, ihned jsme ji kontaktovali, zda je vše v pořádku a jestli můžeme nějak pomoct. Byla překvapená rychlou reakcí, poradili jsme jí, kde co najde ve svém profilu, vyměnili jsme si několik přátelských e-mailů a šli jsme spokojeně spát. Měli jsme radost, že jedna z prvních uživatelek má taky radost.

Dnes ráno měla tahle příjemná událost dohru. A tu nejlepší. Míša začala sledovat náš Instagram, my ten její a najednou koukáme, že vystavila naši fotku s odkazem na svůj blog. A tam jsme našli úžasný článek o QRMEE. Dojal nás. A přísaháme, že to není reklama! Míša to napsala aniž bychom cokoliv tušili.

Tyhle momenty jsou to, co nás opravdu naplňuje.

Proto pro vás v nejbližší době chystáme důležitou novinku. Registrovaní uživatelé, tedy ti, co už mají nějaký produkt doma, budou mít na všechny další nákupy plošnou a trvalou slevu. Jak vysokou, to se ještě uvidí, ale nejsme žádní troškaři. :-)

Míšo, děkujeme!

Facebook QRMEE Instagram QRMEE Kontakt QRMEE